Aşağıdaki Dua kurtuluşu İsa Mesihte yani Allah Kelamı olan İsa Mesihte görenler içindir. Aşağıdaki dua iman ile dürüstçe yapılırsa kesinlikle etkili olacaktır.

Cennetteki Babam,
 Senin ismini överim ve kendimi senin önünde eğiliyorum.  Senin Biricik Oğlun, Kelamın İSA MESİH’E ve KUTSAL RUHUNA  inanıyorum. Seni Yüceltirim ve Seni seviyorum. Bütün kalbimle inanıyorum ki İsa Mesih bu dünyaya Kurtarıcımız ve Günahlarımızı bağışlatan  olarak geldi. İsa Mesih Haç üzerinde öldü! Değerli Kanını döktü, ve ölümden üçüncü günde dirildi. Öyle ki bizler bağışlanabilelim ve Senin Yüce lütfuna ve bizlere bağışlamış olduğun sonsuz yaşama kavuşabilelim.
Biliyorum ki İsa Mesih sana giden tek yoldur. Cennetin Efendisi  Babam, Her şeye Kadir olan Tanrı, Lütfen bana yardım et!  Senin gözünde lütuf bulayım!  İsa Mesih günahlarımı bağışlatan ve de kurtarıcım! Bana güç ver ve beni tamam et. Hayatımın kontrolünü Sen al! Ve bana rehberlik et ki Seni Yüce ismini  yüceltmek ve Onurlandırmak için yaşayayım.

Senin sınırsız bağışlayıcılığın ve merhametin beni günah dolu yollardan çevirsin! Ve beni  Seni yüceltmek ve Onurlandırmak için kullan! İsa Mesih! Günahlarımı bağışlatan kurban kuzusu ve kurtarıcım! Beni güçlendir ve beni tamamla! 
Benim günahlarımı bağışla böylece senin gözünde lütuf bulayım! Bana yardım etki günahla dolu yollarımdan dönebileyim! Bana Kutsal Ruhunu gönder ki göremediğim günahlarımın farkına varabileyim, Onların kötü olduğunu bileyim. Bana güç ver ki onları reddedeyim , Tövbe edeyim ve bir daha onları yapmayayım!
Cennetteki Babam Sen benim günahlarımı nasıl bağışladıysan, Bana da yardım etki  ben de bana karşı suç edenleri bağışlayabileyim. Beni ruhumdaki Acılıktan, Küskünlükten, Nefretten ya da intikam alma arzusundan kurtar!  Bana kötülük edenleri kutsa Babam çünkü kötülüğe meyilli bir şekilde doğdular.Ve sadece Senin Yüce ve Kutsal merhametinle kurtulabilirler. 

İsa Mesih günahlarımın bedelini Haçta ödeyen ve de Kurtarıcım, Bana güç ver ve beni tamamla. Sen kanını döktün ki ben kurtulabileyim ve iblisin bağlayan zincirlerini kırabileyim. Senin Kutsal İsminle RAB İSA! Ve de Senin kurtaran KUTSAL KANINLA, Sana yalvarıyorum, Beni bağlayan lanet bağlarından kurtar, Özgür kıl! 

Benim tövbemi kabul eyle ki bağışlanabileyim. Lütfen Rab İsa benim için aracılık et! Öyle ki Cennetin Efendisi Olan Babamızdan ihtiyacım olan kurtuluşu, bereketi alabileyim.
İsa Mesihin Yüce adı ile Bana karşı yapılmış olan her türlü kötücül bağları kırıyorum. Ve kötü olanın tüm etkisini reddediyorum.
Bana yetkiyi ve gücü sağlayan İsa Mesih aracılığı ile Tanrının ta kendisidir. İlan ediyorum ki İblisin bağlarından ve Cinlerden özgürüm
İSA MESİH, Günahlarımın bedelini haçta ödeyen, Kurtarıcım, Özgür edenim. Beni güçlendir ve tamamla. 

İSA MESİH Kurtarıcım, Özgür edenim! Kalbimdeki boşluğu doldur! Beni sana gelmekten alıkoyan her ne varsa reddediyorum. Senin yerine ya da Senden daha önde tuttuğum kafamda, Hayatımda, ruhumdaki her şey için özür dilerim.

Beni Affet!

İsa Mesih seninle birlike duruyorum. Beni kötülüğün güçlerine karşı güçlendir. Kötülüğü ve onun etkilerini reddediyorum! Şeytanı ve Cinleri hayatımdan çıkart at!

Beni şimdi koru ve kolla. İsa Mesihin Kutsal ismi ile Senin haçtaki Son kurbanın ile kötülüğe ve Şeytana karşı durabilirim. Çünkü bana bunları yaptırtabilen Sensin! Göklerdeki Babamız ve Senin yeryüzünde yaptığın işlerin ile her şey mümkündür.

İsa Mesih kötülükten Özgür kılanım, Kurtarıcım! Şefaat edenim , Bana güç ve ve beni tamamla! İSA MESİHİN YÜCE İSMİ İLE tüm cinleri ve kötü ruhları kovuyorum! İsa Mesihin ismi ile kötülüğün tüm etkilerini kovuyorum Ve İsa Mesih adı ile bağlıyorum kötü ruh. O İsa Mesih ki Kutsal kanını benim için döktü. Onun verdiği otorite ile seni kovuyorum. İsa Mesihin Yüce ismi ile sana emrediyorum cin! Şimdi çık ve İsa Mesihin sana buyurduğu ve Onu hoşnut eden yere git!

İsa Mesihin otoritesi önünde boyun ey benden şimdi ayrıl! İsa Mesihin adı ile dua ediyorum ve kurtuluşum için şükrediyorum.

Amin

Deja un comentario

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.